Gadgets
Gadgets
Brýle mají interní paměť, obvykle 16 GB, na kterou je možné uložit třeba i 6-8 hodin nahrávek / Pixabay

Ze špionážních brýlí můžete nenápadně získat technicky dokonalou nahrávku v HD kvalitě

Ilona Cílková  /  16. listopadu 2018  /  14:28
V aktuální politické kauze se synem českého premiéra hrají špionážní brýle důležitou úlohu. Co si pod takovými brýlemi vlastně představit? S jejich pomocí můžete bez potíží pořídit nahrávku obrazovou (i v HD kvalitě), ale také zvukovou. Jde totiž o kameru s integrovaným mikrofonem.

Na jakém principu toto zařízení vlastně funguje? Jde o minikameru, která je velice diskrétně umístěna v brýlích a umožní zaznamenat rozhovor při neformální schůzce nebo třeba obchodním jednání, prostě v jakékoli situaci potřebujete.

Vlastní kamera je velice malá, má průměr jenom 1 mm, ale přitom je schopna pořídit profesionální nahrávku v HD rozlišení (např. 1280 x 720 pixelů, ale i více, třeba 1920 x 1080 pixelů) a s dobrým zvukem. 

Skrytá je v samotné konstrukci brýlí, a to pod vrstvou kouřového skla, takže je nepostřehnutelná, v podstatě ji nelze odhalit. Zároveň obsahuje i mikrofon schopný snímat zvuk v rozsahu například 3-5 metrů. Kamera má zorný úhel například 62 ° či 70 °, takže snímá dostatečně velký prostor. 

Akumulátor v nožičce

Důležitá je také samotná konstrukce brýlí. Měla by být pevná, ale zároveň stylová a elegantní, aby nevzbuzovala žádné zbytečné podezření. Například LED dioda signalizující, že kamera pracuje, musí být tak malá a umístěná tak dobře, aby ji další osoba nemohla nijak postřehnout. To je samozřejmostí.

Další podstatnou vlastností je délka nahrávání. Závisí na akumulátoru. Ten se dá velice snadno umístit do nožičky brýlí. Takže například stačí mít další nožičku v zásobě, a pokud bude nahrávání delší než třeba 60 - 70 minut, nožičku jednoduše vyměnit. 

Uložíte do nich i několik hodin nahrávek 

Brýle mají interní paměť, obvykle 16 GB,  na kterou je možné uložit třeba i 6-8 hodin nahrávek a poté stáhnout s pomocí skrytého USB konektoru do počítače. Zhotovené záznamy pak můžete po připojení brýlí k PC přehrávat buď rovnou z uložiště v brýlích, anebo si stáhnout k archivaci a následnému pozdějšímu přehrání a zpracování.

Pro větší věrohodnost se nahrávky opatřují datem a časem svého pořízení. Takto se zjednodušuje další zpracování - vždy máte přehled, kdy byla nahrávka pořízena. 

Aktivujete jedním stiskem

Jde o zařízení, které nepotřebuje žádné složité nastavování před vlastním nahráváním. Tato skutečnost je prioritou. V reálné situaci, kdy potřebujete udělat nahrávku, totiž stěží budete mít čas a možnosti zařízení jakkoli nastavovat. Potřebujete takové, které aktivujete jedním stiskem palce a už začne nahrávat. Dalším delším stiskem se pak nahrávání vypne.

Nezapomeňte na nabití

Samozřejmě je nutné před použitím nabít akumulátor v brýlích. To se děje úplně stejným způsobem, jako když nabíjíte mobilní telefon. Prostě připojíte brýle pomocí kabelu s konektorem k nabíječce. Jak vidíte, práce se špionážními brýlemi je maximálně jednoduchá, nevyžaduje žádné speciální školení ani znalosti.

Navíc tato špionážní technika není zpravidla ani nijak extrémně drahá. Špionážní brýle popsaných parametrů pořídíte za cca 7000 Kč, což je srovnatelné třeba s cenou kvalitního smartphonu. Vše je naprosto diskrétní a nevzbudí to žádné podezření - prostě jenom máte na schůzce nasazené brýle a druhá strana nic netuší.

Zavřít reklamu