Audio / Video
Audio / Video
 
Funkci odrušení hluku okolí využívali již dříve piloti velkých letadel / Pixabay

Víte, jak funguje v poslední době populární funkce sluchátek potlačující při poslechu zvuky z okolí?

Marek Kuřina  /  16. března 2018  /  17:03
Vypadá to, že sluchátka bez funkce aktivního potlačení zvuků z okolí si už nikdo nekoupí. Velká sluchátka přes uši i dobře usazené „špunty“ odfiltrují část zvuku přirozeně, jak ale funguje právě funkce, která umí ztlumit ruch ulice nebo jiných ruchů z okolí?

Majitelé sluchátek prostě funkci potlačení ruchů z okolí a vytvoření ideálních poslechových podmínek dle prodejců přímo vyžadují. Řada z nich ji totiž může využívat třeba i během práce v open space prostorách, kde jim pomáhá odrušit podněty z kanceláře a lépe se soustředit na práci.

Podstata této funkce spočívá v tom, že do každého náušníku jsou vestavěny 2 mikrofony, vnější a vnitřní. Vnější snímá ruchy z okolí a vnitřní naopak zvuk pouštěný do sluchátek.

Do uší posílají sluchátka následně signál, který řídí vnitřní elektronika. Mixuje hudbu a fázově obrácené vlny zvuku z okolí. A právě software, který zajišťuje tuto kompletní funkci, zaručuje co nejlepší odrušení.

Zmíněná technologie, která byla dříve využívána piloty velkých letadel, se relativně teprve nedávno dostala i do spotřebního segmentu. Mezi jedny z prvních sluchátek s touto funkcí na trhu patřily ty od známé společnosti Bose nesoucí označení QuietComfort. Jejich nejnovější provedení umožňuje přímo na sluchátkách nastavit úroveň potlačení zvuků okolí.

Funkce potlačující okolní ruchy byla donedávna doménou pouze velkých sluchátek. Nyní však již seženete na trhu i špunty s vestavěným odhlučněním okolí.

Pokud jste skutečně náročný audiofil, tak nepřehlédněte nový model sluchátek QuietComfort 35 II, jenž má vestavěné tlačítko pro tříúrovňové krokové ovládání míry potlačení okolních zvuků.

Zavřít reklamu